3 nye boliger er kommet til salg den seneste uge i Dronninglund. Vi giver dig her det fulde overblik over, hvilke boliger der er tale om og hvad de koster.
I Dronninglund er der to nye boliger på markedet. Først er villaen på Ingeborg Skeels Vej 9, Flauenskjold. Denne ejendom tilbyder 137 kvadratmeter bolig fordelt på 3 rum, ideelt til mindre familier eller par, der søger et overskueligt hjem.
Med en grund på 997 kvadratmeter er der masser af plads omkring huset. Prisen er sat til 1.175.000 kroner, og de månedlige ejerudgifter ligger på 1.315 kroner, hvilket gør det til en overkommelig løsning for mange.
Den anden ejendom ligger på Tolstrupvej 24, Thorup. Dette større hjem strækker sig over 169 kvadratmeter og rummer 4 rum, perfekt for familier, der har brug for ekstra plads.
Huset ligger på en grund på 973 kvadratmeter, hvilket giver rig mulighed for udendørs aktiviteter. Med en pris på 998.000 kroner, tilbyder villaen en attraktiv mulighed for købere med et lidt større pladsbehov.
Se andre nye boliger på markedet herunder, du kan klikke dig ind på annoncerne, for at se flere oplysninger om boligerne, som gør det nemmere at sammenligne priser, størrelse og beliggenhed.