Håndarbejde og højtlæsning på Dronninglund Bibliotek

dato

Tag dit håndarbejde med til Dronninglund Bibliotek den 17. marts 2025, hvor der bydes på en hyggelig formiddag med højtlæsning. Arrangementet er åbent for alle, og der er ingen tilmelding nødvendig. Kom og nyd en kop kaffe og godt selskab.

Dronninglund Bibliotek inviterer til en afslappende formiddag, hvor du kan fordybe dig i dit håndarbejde, mens der læses højt. Fra kl. 10.00 vil der blive læst op af forskellige tekster, der spænder fra små noveller til uddrag af både gamle og aktuelle romaner. Det eneste, du skal medbringe, er dit håndarbejde, men du er også velkommen uden.

En hyggelig formiddag for alle

Arrangementet er åbent for alle, uanset om du strikker, hækler eller blot ønsker at nyde en rolig stund med en god historie. Der vil være kaffe og hyggeligt samvær, så det er en oplagt mulighed for at møde andre med samme interesse.

Vært for arrangementet er Mette Maria Pedersen, og hvis du har spørgsmål, kan du kontakte Kirstine Grøngaard på kirstine.grongaard@99454545.dk.

Praktisk information:
Dato: Mandag den 17. marts 2025
Tid: Kl. 10:00
Sted: Dronninglund Bibliotek, Slotsgade 47, 9330 Dronninglund
Entré: Gratis
Tilmelding: Ikke nødvendig



Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her
Kilde: Kultunaut